Szyte na wymiar
Nasze wzory szyjemy pod wymiar ustalany przez klienta w szczegółach naszych ofert, co wiąże się z trzy lub czterodniowym czasem realizacji ale także zapraszamy do skorzystania z oferty wyrobów już gotowych, licząc, że Państwo znajdziecie interesujący Was wymiar, w zakładce :Wysyłka
Przerwa urlopowa

Drodzy Klienci!
Uprzejmie informujemy, że od 2 kwietnia 2021 do 14 kwietnia 2021 r. jesteśmy na przerwie urlopowej.
Strona www.margarytkaat.pl działa 24h na dobę, więc serdecznie zapraszamy.
Zamówienia będą realizowane od 15.04.2021 r. wg kolejności otrzymanych wpłat.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
ze słonecznymi pozdrowieniami,
margarytkaArt


Jednocześnie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku
życzymy spełnienia marzeń, radości którymi warto się dzielić, życzliwych przyjaciół i nieustającej nadziei,
rodzinnego biesiadowania przy pięknie udekorowanym stole.
Z pozdrowieniami
margarytkaArt 
 Uprzejmie informujemy o przerwie reorganizacyjnej sklepu margarytkaart od 29 maja do 5 czerwca 2020 roku. Zamówienia złożone i opłacone po 24 maja będą realizowane od 08.06.2020 r. wg kolejności otrzymanych wpłat. Strona www.margarytkaat.pl działa 24h na dobę, więc serdecznie zapraszamy. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Z pozdrowieniami
margarytkaArt 
Tkaniny plamoodporne

Kilka niezbędnych informacji na temat obrusów plamoodpornych.

Tkanina plamoodporna (hydrofobowa), z której szyjemy nasze obrusy, tak jak każda tkanina naturalna, wykonana jest technologią włókienniczą. Z tą jednak różnicą, że przędzą nie jest len czy bawełna, a włókna poliesteru. Ciekawą cechą tego produktu, z którego szyjemy nasze obrusy, jest to, że faktura tkaniny imituje fakturę prawdziwego lnu.

Tkanina hydrofobowa pokryta jest specjalną warstwą powłoki ochronnej (apreturą).
W ujęciu makroskopowym, hydrofobowość to właściwość powierzchni materiału polegająca na niezwilżalności przez wodę. Najważniejszą cechą jest ograniczenie wchłaniania wilgoci, dzięki czemu rozlane płyny (np. woda, herbata, wino, kawa) tak szybko nie wnikają w jej włókna, tylko tworzą na powierzchni krople, które łatwo można usunąć poprzez położenie na nie papierowego ręcznika kuchennego (płyn zostanie wchłonięty).
Pod żadnym pozorem plam nie należy wcierać w produkt.
Zasadą najważniejszą jaką powinniśmy stosować podczas „biesiadnego wypadku” jest niezwłoczne usunięcie plamy, bowiem tylko wtedy uda się zachować plamoodporne (hydrofobowe) właściwości tkaniny.

Właściwości te sprawiły, że obrusy plamoodporne (hydrofobowe) szybko stały się popularne, cieszą się uznaniem wśród wielu pań domu, restauratorów i hotelarzy,
pozwalają zachować na dłużej estetykę i atrakcyjność pięknie nakrytego stołu.

Plamoodporność obrusu niestety nie oznacza tego, że będzie on odporny na wszelkie zabrudzenia. Co więcej - choć wykonany jest ze sztucznego materiału, pokrytego powłoką zmniejszającą wchłanianie wilgoci, nie oznacza, iż nie trzeba go prać.

 

Plamoodporny obrus i jego czyszczenie

Wielu nabywcom obrusów plamoodpornych wydaje się, że model taki nie wymaga żadnego czyszczenia. To oczywisty błąd. Trzeba mieć świadomość, że tak jak i każda inna rzecz, tak i obrus – nawet wykonany w technologii plamoodpornej - wymaga regularnego czyszczenia. Jednakże należy go odpowiednio prać, aby nie zniwelować cennych właściwości obrusu. Temperatura wody, w której pierzemy plamoodporny model, nie powinna być wyższa niż 40 stopni. Koniecznością są również łagodne środki piorące.
Nie są wskazane płyny do płukania tkanin oraz wybielacze, które mogą zniszczyć powłokę ochronną .
Nie należy odwirowywać tkaniny .
Wskazane jest prasowanie, dzięki któremu odbudowuje się struktura molekularna środka hydrofobowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl