Czym jest obrus dwustronny?

Obrus dwustronny lub obrus dwustronny z koronką to takie rozwiązanie, które pozwala użyć obu stron obrusu bez rezygnacji z estetyki dekoracyjnego wykończenia zdobień obrusu. A w tym konkretnym przypadku obrusu z koronką. 

W odróżnieniu od innych łączeń,  bawełniana koronka przyszyta jest od spodu obrusu, przez co wychodząc spod równego zaprasowanego obszycia, ukrywamy miejsce szycia koronki. Z drugiej strony obrusu, koronka przyszyta do zaprasowanego obszycia ukrywa ścieg obrębiający zachowując się jak zwykłe połączenie obrusu z koronką.

Obrusy dwustronne

Zalety stosowania obrusu dwustronnego z koronką:

Praktyczność

Estetyczny i elegancki sposób doszywania koronki powoduje, że jest to obrus odwracalny i można przewrócić go na drugą stronę w razie "wiadomego cięższego wypadku".

Estetyka i elegancja

Sposób doszywania koronki w obrusie dwustronnym pod zaprasowane obszycie to rozwiązanie bardzo eleganckie i niewątpliwie będzie zdobiło fantastycznie każdy salon ale wymagające dużo większych nakładów pracy. Natomiast koronka przyszyta w normalny sposób będzie wyeksponowana w całości swej szerokości.

Dwa obrusy w jednym?

Jak wiadomo powiedzenie mówi: "od przybytku głowa nie boli" więc zapraszamy Państwa do stosowania rewersu lub awersu dla własnego upodobania.

Zachęcamy Państwa serdecznie do zastosowania obrusów dwustronnych okrągłych, owalnych i prostokątnych.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl